Název sekce

Realizace v průmyslových prostorech

Otis je největším výrobcem výtahů, eskalátorů, pohyblivých chodníků a dalších horizontálních dopravních systémů na světě se stálým a spolehlivým jménem už více nez 160 let.

Projekt: Výměna osvětlení skladových prostor. Stávající osvětlení – sodíkové výbojky 250 W – bylo nevyhovující z několika důvodů, zejména kvůli vysoké spotřebě a nutnosti časté výměny výbojek.  Byla provedena výměna stávajících svítidel za LED cylindrové osvětlení 120 W a 100W, čímž došlo k významné úspoře, při zvýšení svítivosti o 20 %. Použita byla naturální barva světla (4 500 K).

Dále byla provedena výměna venkovního halogenového osvětlení, které osvětlovalo reklamní poutače společnosti na 30m vysoké věži. Stávající osvětlení pomocí 250W halogenových výbojek, bylo velmi poruchové a mělo nadměrnou spotřebu elektrického proudu. Jako náhrada byly zvoleny extrémně odolné LED reflektory SuperLight  s příkonem 30W a krytím IP65. Došlo k velmi výrazné redukci nákladů a snížení nákladů na údržbu na minimum.

Realizace: květen-červen 2014
Kalkulovaná úspora: 60% halové osvětlení, 85% venkovní osvětlení
Návratnost investice: 2 roky halové osvětlení, 3/4 roku venkovní osvětlení

Martin Peroutka
Tiskárna a polygrafická výroba Kladno

Od svého vzniku firma průběžně investuje do nových technologií a rozšiřuje výrobní sortiment. V současnosti patří mezi nejvýznamnější výrobce v oblasti obalové a polygrafické výroby.

Silnou stránkou je rozsáhlý výrobní program a zajištění kvalitní péče o zákazníky. Dokonalý servis je stabilním úkolem a nejdůležitějším strategickým bodem firmy. Samozřejmostí je vysoká kvalita výrobků.

Projekt:  Postupná vícefázová výmněna osvětlení výrobních prostor. Nahrazovány jsou klasické fluoresenční trubice o délce 120cm a příkonu 36W. Jako náhrada byly zvoleny LED trubice AETech 120cm o příkonu 18W a mléčným krytem, v naturální bílé barvě 4500K. Stávající tělesa byla pro potřeby nových svítidel upravena.

Realizace:  průběh roku 2014
Kalkulovaná úspora: 55%
Návratnost investice: 20 měsíců

Borgers CS s.r.o. Volduchy

Společnost Borgers je významným mezinárodním výrobcem textilních potahovin a výrobků pro automobilový průmysl.

Projekt: rekonstrukce nevyhovujícího kancelářského osvětlení, které bylo řešeno postaršími zářivkovými panely 600×600 osazenými trubicemi 4x60cm (18W/ks), tedy o celkovém příkonu včetně tlumivky 80W. Svítidla byla za hranicí své životnosti a neposkytovala zaměstnancům dostatečnou světelnou pohodu a optimální světlo. Jako náhrada byly zvoleny LED panely Anadem 600×600 42W. Výměnou došlo k redukci počtu panelů v poměru 2/3, čímž došlo k výrazné redukci spotřeby el. proudu, ale i investičních nákladů. Světlo je nyní poskytováno rovnoměrně, má přirozenou denní barvu a vytvořilo tak příjemné pracovní prostředí.

Gumotex  a.s.

Je významným gumárenským tuzemským výrobcem s dlouholetou tradicí.  Specializuje se na výrobu postelových matrací. Pro automobilový průmysl dodává pěnové díly, např. výplně sedadel a hlavových opěr, tlumící díly z EPP pěny do nárazníků a dveří, dále sluneční clony, hlavice řadících pák a další díly do interiéru aut. Mimoto dodávají gumárenské směsi pro autokoberce. Pro vyrábí široký sortiment povrchově upravovaných technických textilů, které jsou základem pro výrobu nafukovacích matrací, výrobků pro sport a volný čas, jako např. nafukovací čluny, lodě a rafty. Výrobní program doplňuje řada speciálních produktů pro záchranné a humanitární akce, jako jsou nafukovací stany, dekontaminační sprchy a boxy, záchranné ostrůvky a další prvky integrovaných záchranných systémů

Projekt: rekonstrukce halového osvětlení ve vývojovém centru – LED průmyslová odolná tělesa IP65 o délce 120cm, osazená LED trubicemi 18W, v naturální barvě a čirým sklem.
Kompletní rekonstrukce rozvaděče a následných rozvodů.

Realizace:   duben-květen 2014
Kalkulovaná úspora za osvětlení – 65 %
Návratnost investice – 18 měsíců

LINDSTRÖM, s.r.o.
Finská nadnárodní společnost Lindström zvyšuje firemní image svých zákazníků prostřednictvím servisního pronájmu textilií. Jejich služby podporují denní operace jejich zákazníků a poskytují nejlepší hodnotu na trhu. Jsou odpovědnou společností, která je oceňována i jako zaměstnavatel.

Projekt: Výměna halového osvětlení – LED průmyslová odolná tělesa IP65, osazená LED trubicemi.

Realizace – červen 2013 – duben 2014
Kalkulovaná úspora za osvětlení – 60 %
Návratnost investice – 20 měsíců

Electric Powersteering Components Europe s. r. o.

Electric Powersteering Components Europe s. r. o. (dále EPCE) je společným podnikem světových koncernů Mitsubishi Electric Corporation a JTEKT Corporation. Společnost vlastní z 90 % firma Mitsubishi Electric Corporation (dále MELCO) se sídlem v Tokiu a zbývajících 10 % vlastní společnost JTEKT Corporation se sídlem v Osace (dále JTEKT).

Realizace: výměna osvětlení ve výrobní hale, skladových prostorech a kancelářích. Při realizaci byly použity LED cylindry a ploché panely. Termín realizace 08-10/2013.

Kalkulovaná úspora za osvětlení 55%, návratnost investice 18 měsíců

firma působí ve vinařské obci PAVLOV od roku 1991, ale vína se tam vyrábějí již několik generací. Začínali  jako rodinný podnik v malém sklepě, ale postupem času se rozrostli do firmy střední velikosti. Obhospodařují kolem 8 hektarů vinic, které jsou ve vybraných viničních tratích na pálavských svazích.

Projekt: Rekonstuovány byly zejména výrobní prostory a stáčírna, kde byl požadavek na redukci počtu světelných zdrojů a zvýšení efektivity. Původním řešením byly standartní zářivkové trubice v nevyhovujících tělesech. Nově zde byly instalovány zavěšené LED panely se zvýšenou odolností. Touto výměnou došlo k přirozenějšímu rozptylu světla, splnění požadovaných norem a také k výrazné redukci nákladů na energii. Dále byla osazena novými typy LED svítidel vzorková prodejna společnosti, skladové prostory a další zázemí.

Realizace – podzim 2013
kalkulovaná úspora za osvětlení – 45 %
Návratnost investice –  30 měsíců

 

SPA Praha s.r.o.

Firma SPA Praha se zabývá zakázkovou strojní výrobou, výrobou náhradních dílů podle dodaných vzorů a výrobou prvků regulační techniky. Vlastní výrobní program firmy tvoří především prvky pneumatické regulace, regulační a uzavírací armatury, pohony pro regulační ventily, snímače tlaku a sil.

Projekt: Osvětlení výrobních prostor. Stávající osvětlení bylo nevyhovující z hlediska spotřeby i nutnosti časté výměny svítidel – rtuťových výbojek 250 W a 400 W. Světla navíc byla rozmístěna nerovnoměrně, a tudíž byl prostor místy osvětlen poddimenzovaně. Jako náhrada bylo zvoleno LED svítidlo cylindr 150 W. Hlavním požadavkem bylo zvýšení svítivosti a snížení nákladů na častou výměnu a provoz stávajících výbojek.
Dále projekt zahrnuje výměnu orientačního světla v prostorách pro noční přísvit. Zde jsou použity 7 W LED CORN.
Dále projekt zahrnuje výměnu venkovního VO objektu. Ve stávajícím řešení byly použity nevyhovující kompaktní zářivky 22 W. Zde jsou použity 12 W LED CORN.

Realizace – říjen 2011 až duben 2012
kalkulovaná úspora za osvětlení – 55 %
Návratnost investice – 18 měsíců